FacebookInstagramYouTube

ArchiDAY – spotkanie branżowe dla architektów 21.04.2016

ArchiDAY – spotkanie branżowe dla architektów 21.04.2016

O Kliencie:
Firma oferująca innowacyjne narzędzia marketingowe, sprzedażowe i technologiczne dla firm z branży wnętrzarskiej.

Zakres działań:
Rolą OKK! w wydarzeniu było aktywne, merytoryczne wsparcie i doradztwo, zapewnienie obecności Gości Specjalnych: dr Krystyny Łuczak-Surówki i Ewy Mierzejewskiej, a także organizacja patronatów medialnych. Do zadań agencji należały także przygotowanie i rozesłanie do mediów zapowiedzi oraz relacji z wydarzenia, kontakty z prasą, monitoring mediów, a także przygotowanie i poprowadzenie konkursów.

Efekty:
W wydarzeniu wzięło udział około 500 osób oraz około 1 tys. osób oglądało transmisje na żywo. Gośćmi byli architekci, projektanci i kreatorzy wnętrz, przedstawiciele mediów, znani blogerzy, studenci, ludzie nauki oraz zawodowo związani z branżą projektowania wnętrz.

Relacja
ArchiDAY – nowa jakość spotkań branżowych dla architektów

Potężna dawka wiedzy, warsztatów oraz inspiracji jednego dnia i w jednym miejscu dla architektów, studentów, a także ludzi związanych z branżą wnętrzarską – tak w kilku słowach można określić archiDAY Wiosna 2016 – wydarzenie, które miało miejsce 21 kwietnia 2016 r. w przestrzeni Babka do wynajęcia w Warszawie.

Pierwsze spotkanie archiDAY to wydarzenie bez precedensu. Nie da się bowiem porównać go do innej takiej imprezy, chociażby ze względu na różnorodność form przekazu. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych oraz podkreślenia roli dobrego wzornictwa i praktycznego zdobycia umiejętności projektowania.
Były warsztaty, wystawy, prezentacje firm, porady prawne oraz pokazy i metamorfozy na żywo.
Goście archiDAY, zawodowo związani z branżą architektoniczną i projektowaniem, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć między innymi w 19 wykładach i 19 transmitowanych na żywo wywiadach z projektantami oraz przedstawicielami znanych marek, warsztatach parametrycznych czy warsztatach projektowania jachtu. Wydarzenie to było także okazją do obcowania ze sztuką na żywo (malarstwo Krzysztofa Jarockiego i Liveact airbrushing w wykonaniu Bartka „MrPainOne” Bujanowskiego) oraz doskonałym polskim i światowym designem.

Rozmowy transmitowane na żywo
Organizatorzy zaprosili do prowadzenia archiDAY znane postaci ze świata designu. Dr Krystyna Łuczak-Surówka – znawca i krytyk designu podzieliła się z gośćmi swoimi wrażeniami z mediolańskich targów Salon Del Mobile. Przeprowadzała także transmitowane na żywo, poprzez platformę multimedialną ArchiDesk.pl, wywiady z przedstawicielami marek, architektami oraz projektantami: Januszem Modzelewskim (Agrogrupa/ Archistarter), Andrzejem Burowskim (Delicious Concept), Marcinem Skubiszem (Skubisz Design), Kingą Chmielarz i Konradem Hulakiem (Hop Design), Wojciechem Życzkowskim (Bautech), Rafałem Hampelem (Axor), Rafałem Woźniakiem (Hoesch), Karoliną Ballard (Cotton&co.), Wiolettą Lenczewską (Mesmetric), Ryszardem Janiszewskim (JFM), Eweliną Gawlik (Muppetshop), Elizą Stempczyńską (Elliros), Magdaleną Gruna (Vectorworks), Danielem Welfel (Andrew Lucas London), Agnieszką Polkowską (Ecomalta/ Studio Prostych Form), Maciejem Dublesiewiczem (Centrum Fotografów Polskich/ Zamowfotografa.pl).

Akademia Kompetencji Architekta
Ewa Mierzejewska – dziennikarka współpracująca z mediami wnętrzarskimi i konsultantka firm związanych z designem prowadziła część wykładową Akademii Kompetencji Architekta oraz sama opowiadała o różnicach pomiędzy oryginałami a falsyfikatami w świecie designu i o tym, co tracimy, a co zyskujemy kupując podrabiane wersje klasyków. Tematyka wykładów i prelekcji była tak różnorodna, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Warsztaty projektowe na żywo
Ogromną popularność wśród gości archiDAY wzbudziły warsztaty projektowe na żywo. Uczestnicy projektowania parametrycznego, prowadzonego pod opieką Adriana Krężlika – architekta, wykładowcy w poznańskiej School of Form i założyciela grupy Architektura Parametryczna, w ciągu całego dnia mieli niepowtarzalną okazję zaprojektować fotel i zbudować jego model parametryczny.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z projektowania wnętrza jachtu, prowadzone przez przedstawicieli Studia Kaniewski Design i podczas których uczestnicy brali udział we wszystkich etapach powstawania projektu od idei i założeń poprzez modelowanie i przygotowanie do produkcji.

Przestrzeń OKK! design.
Wydarzenie to spotkało się z bardzo dobrym odbiorem ze strony gości oraz firm prezentujących swoje marki.
– Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – dostrzegła Ewelina Gawlik, współwłaścicielka Muppetshop. – Z pewnością dlatego, że jesteśmy tu niszowym wystawcą, oferującym między innymi przedmioty do wyposażenia wnętrz pokoi dziecięcych. Ale to nas nie zaskoczyło, bo jesteśmy niszowi także w Polsce. Oferujemy przedmioty niebanalne, odbiegające estetyką od zalewającej nasze otoczenie „masówki”, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród architektów i dekoratorów wnętrz, również tych dla dorosłych.
Goście odwiedzali stoiska, rozmawiali z przedstawicielami firm i nawiązywali kontakty biznesowe.
Jestem miło zaskoczony tak dużą liczbą odwiedzających nasze stoisko osób z branży czyli nieprzypadkowych gości – podkreślił Piotr Papliński właściciel Długa Showroom – od rana na naszym stoisku były tłumy osób.
– W przeciwieństwie do wielu imprez targowych nie ma tu osób przypadkowych – zauważyła przedstawicielka Galerii Ekskluzywnych Mebli HEBAN. – Odwiedza nas mnóstwo architektów wnętrz i studentów architektury, co daje dobre rokowania na przyszłą współpracę.
Ta nieprzypadkowość była zamierzona, bo, jak podkreślają organizatorzy, zapowiedzi o archiDAY i zaproszenia były skierowane wyłącznie do osób z branży.

Cette proximité immédiate a en outre, permis un fort développement des interactions entre activités universitaires, cliniques et de recherche. Chaque année, la Faculté de Médecine inscrit environ 2000 étudiants. Elle leur assure une formation complète de la sortie du secondaire jusqu'à la thèse de cialis http://www.cialisgeneriquefr24.com Docteur en Médecine.