FacebookInstagramYouTube

Grand Opening Cosentino w Polsce - 14.09.2018

Grand Opening Cosentino w Polsce - 14.09.2018

O Kliencie:
Cosentino Group to pochodząca z Hiszpanii, globalna firma rodzinna, wytwarzająca i sprzedająca innowacyjne materiały wysokiej jakości przeznaczone dla branży architektury i wzornictwa. Współpracuje z klientami i partnerami, proponując rozwiązania aranżacyjne i jakościowe oraz inspirując życie wielu osób. Cel ten jest możliwy dzięki pionierskim i wiodącym markom w swoich sektorach, takich jak Silestone®, Dekton® lub Sensa by Cosentino®. Zaawansowane technologicznie powierzchnie, które umożliwiają tworzenie unikalnych środowisk i projektów dla przestrzeni domowych i publicznych. Rozwój Grupy opiera się na ekspansji międzynarodowej, nowatorskim programie badań i rozwoju, poszanowaniu środowiska, zrównoważonym rozwoju, odpowiedzialności społecznej, współpracy ze społecznościami lokalnymi, szkoleniach, równości oraz bezpieczeństwie i higienie pracy.

Zakres działań:
Do zadań agencji OKK! należało stworzenie koncepcji wydarzenia, jego kompleksowa organizacja oraz promocja. Pozyskaliśmy patronat medialny cenionych mediów z branży wnętrzarskiej. Zaprosiliśmy również gości: w tym architektów, projektantów oraz dziennikarzy. Dla uczestników przygotowaliśmy gift packi z upominkami od Cosentino. Zadbaliśmy także o nagrody w specjalnym konkursie dla uczestników eventu. Koordynowaliśmy wszelkie kwestie techniczne, do naszych zadań należał także wybór cateringu. O wydarzeniu komunikowaliśmy w mediach (zaproszenie, relacja).

Efekty:
Event był szeroko komentowany w mediach. Na jego temat ukazało się ponad 30 publikacji. W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 osób.

Relacja
14 września 2018 r., Grupa Cosentino, hiszpańska firma o zasięgu globalnym, będąca liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów powierzchniowych dla branży architektonicznej i wzornictwa, zainaugurowała swoją obecność w Polsce. Nowo otwarte Centrum obsłuży cały kraj, dzięki czemu Grupa rozszerzy i wzmocni swoją pozycję w Europie. Otwarcie magazynu w Polsce, oznacza, że firma ma już 47 Centrów i magazynów logistycznych rozmieszczonych w 16 krajach na całym kontynencie. Jednak na tym nie poprzestaje. Jednym z założeń działalności przedsiębiorstwa jest zwiększanie zasięgu geograficznego i samodzielne kontrolowanie dystrybucji towarów. W efekcie Grupa staje się jedną z wiodących hiszpańskich firm o największym zasięgu międzynarodowym.

Centrum, którego budowa pochłonęła ponad 4 miliony złotych, wliczając inwestycje w aktywa trwałe i wstępne zaopatrzenie, znajduje się w miejscowości Parzniew, położonej na zachód od Warszawy. Ma 3500 m2 powierzchni biurowej i magazynowej, na której zmieści się około 10 000 płyt. Zespół pracowników obsłuży - bez pośredników - cały polski rynek.

Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 14 września 2018 roku. Podczas tego spektakularnego wydarzenia obecnych było około 200 osób. Wśród nich znalazła się liczna grupa klientów i współpracowników firmy, przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych, projektanci i architekci, autorytety z branży wnętrzarskiej oraz pracownicy mediów środkowoeuropejskich. Spotkanie poprowadziła ceniona krytyk designu, dr Krystyna Łuczak-Surówka. Uczestnicy inauguracji mieli też okazję wysłuchać jej wyjątkowej prelekcji. Swoją obecnością spotkanie uświetnił także światowej sławy designer – Robert Majkut, który oczarował wszystkich opowieścią o kamieniu w architekturze.

Wieczór uatrakcyjniała także muzyka na żywo, połączona z pokazami tańca flamenco. W evencie uczestniczyli oficjalni przedstawiciele Ambasady Hiszpanii, w tym Ambasador Francisco Javier Sanabria Valderrama, Radca do spraw Ekonomicznych i Handlowych Mariano Muñoz oraz Marcin Siemdaj, Dyrektor Agencji Promocji Regionu Andaluzji Extenda – instytucji, które objęły patronat honorowy nad wydarzeniem. Ze strony Grupy Cosentino na otwarciu byli obecni: Pedro Parra (VP Sales Europe), Hendrik Willems (Dyrektor Regionalny Cosentino Netherlands and Poland) i Miguel Sierra (Dyrektor Generalny Cosentino Polska).

Jak mówi Pedro Parra (wiceprezes handlowy Cosentino na Europę): Naszym celem jest rozwój w Europie. Wejście do Polski to kolejny krok w rozwoju polityki dywersyfikacji geograficznej oraz kontroli nad usługami i dystrybucją. To Centrum znajduje się w strategicznym punkcie, który cieszy się pełną autonomią i zdolnością dystrybucji na cały kraj. Rynek polski silnie się rozwija, a w ostatnich latach wzrost PKB wynosi powyżej 3%. Polacy wydają dużo na swoje mieszkania i konsumpcję, dlatego tak wyjątkowe produkty jak Dekton® mają szansę zaistnieć zarówno w projektach architektonicznych, jak i wyposażeniu kuchni i łazienek, gdzie już teraz zajmujemy miejsce w czołówce.

Europa, łącznie z Iberią, jest drugim głównym rynkiem firmy Cosentino - wypracowuje 30% ogólnej sprzedaży. Warto zauważyć, że Grupa weszła na arenę międzynarodową w 1999 roku, otwierając swoje przedstawicielstwo w Holandii. W ciągu niespełna 20 lat odnotowała stały wzrost, zarówno jeśli chodzi o udział w rynku, jak i powstawanie kolejnych oddziałów. W tym roku otwarte zostaną nowe Centra w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Europie Środkowej i Skandynawii.

Cette proximité immédiate a en outre, permis un fort développement des interactions entre activités universitaires, cliniques et de recherche. Chaque année, la Faculté de Médecine inscrit environ 2000 étudiants. Elle leur assure une formation complète de la sortie du secondaire jusqu'à la thèse de cialis http://www.cialisgeneriquefr24.com Docteur en Médecine.