FacebookInstagramYouTube

Uroczysta gala rozdania nagród Design Alive Awards i 10. Urodziny DA – 03.12.2019

Uroczysta gala rozdania nagród Design Alive Awards i 10. Urodziny DA – 03.12.2019

O Kliencie:
„Design Alive” to uznany magazyn i portal traktujący o tematach związanych z architekturą, wnętrzami, modą, sztuką i stylem życia. Zbiory osobistych opowieści autorów urzekają treścią i wizualną oprawą, odkrywając przed czytelnikami fascynujące osobistości, miejsca i rzeczy.

Zakres działań:
Agencja OKK! wsparła Organizatorów gali - Redakcję Design Alive - w organizacji eventu. Zajęliśmy się zaproszeniem architektów, dziennikarzy, a także gości ze świata showbiznesu i uznanych artystów.

Efekty:
Zgodnie z założeniami na galę zawitały tłumy oczekiwanych gości – artyści, influencerzy, architekci, przedstawiciele mediów i firm związanych z designem oraz sztuką. Wydarzenie było szeroko komentowane w mediach drukowanych oraz online.

Relacja
Za nami ósma gala Design Alive Awards. W warszawskim Syrenim Śpiewie Koneser poznaliśmy najlepszych Animatorów, Strategów i Kreatorów roku. Nasze coroczne spotkanie z utalentowanymi twórcami stało się pięknym, podwójnym świętem – wręczenie nagród połączyliśmy z celebracją 10. urodzin marki Da. Design, przyjaciele i śpiew...Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!

W ten grudniowy wieczór, jak co roku już od ośmiu lat, spotykamy się, by ogłosić zwycięzców w konkursie Design Alive Awards. Tym razem, wydarzenie było dla nas podwójnie wyjątkowe. Wręczyliśmy statuetki wybitnym osobowością ze świata designu, wybranym przez jury z grona 15 utalentowanych reprezentantów branży kreatywnej z naszego kraju. Spotkaliśmy też Was – naszych czytelników, współpracowników i przyjaciół, na których od wielu lat możemy liczyć, i którzy na co dzień dają nam energię do dalszego działania. I właśnie w tak fantastycznym gronie, przy lampce wina, kolorowych tortach i dobrej muzyce świętowaliśmy nasze 10. urodziny.

Wieczór zaczęliśmy od muzycznej niespodzianki. Gości przywitała nietypowa postać – uzdrowiciel, trickster, szaman, który nagle pojawił się nieopodal sceny. Dźwiękami zachęcał do ruchu, tańca, kontaktu, a jednocześnie wyciszył, uspokoił, zaintrygował. Tak oto poznaliśmy nowe muzyczne wcielenie Tomka Kuczmy – znanego ilustratora i grafika, który w energetycznym transie muzycznym, w towarzystwie bębnów, piszczałek, dzwonków, zaczarował publiczność w przedstawieniu z pogranicza muzyki, improwizacji i sztuki.

Urodzinowe spotkanie

Początek gali stał się dla nas okazją do krótkiego podsumowania tych 10 lat na polskim rynku wydawniczym. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu „Da”, wróciła do początków powstawania marki, do galerii „żywego designu”, od której zaczęła się cała przygoda z dobrym projektowanie, do ludzi i idei, które ukształtowały nasz „tytuł”, i dzięki którym nadal robimy, to co kochamy.

– Minione 10 lat to również często nieprzespane noce, łzy i ślepe zaułki, ale kto nie próbuje, ten nie odnosi sukcesu. Przez dekadę wraz z moimi wspólnikami Iwoną Gach i Wojtkiem Trzcionką pilnie obserwowaliśmy, co jest potrzebne, by design w Polsce rozkwitał. Dzisiaj widzimy, że obraliśmy dobrą drogę: nagradzając najlepszych twórców, pokazując najpiękniejsze miejsca i rzeczy oraz dając przestrzeń dla spotkania biznesu z kreatywnością – podkreśliła Ewa Trzcionka.

10 lat to nie tylko praca redakcyjna, dlatego w imieniu całego zespołu naszym wieloletnim partnerom biznesowym podziękował Wojciech Trzcionka, Dyrektor Marketingu i Reklamy „Da”. Nagrody Design Alive Awards kolejny raz mogliśmy zorganizować dzięki takim firmom jak: Barlinek, Davis, Profim, Mazda, Schattdecor, Zieta, Zaczyn, Koneser, Syreni Śpiew, Grupa Warszawa, OKK. Dziękujemy im za ostatnie lata współpracy, za zaufanie, a przede wszystkim wzajemną inspirację, dzięki której dobry design dociera do coraz szerszego grona odbiorców.

– W „Design Alive” zawsze bardzo ważne są dla nas więzi. Z czytelnikami, twórcami i partnerami biznesowymi. Te często bardzo bliskie i długoletnie relacje pozwalają nam realizować nietypowe projekty i wspierać polską branżę kreatywną, chociażby takimi działaniami jak konkurs Design Alive Awards, który w tym roku rozstrzygnęliśmy już po raz ósmy. Jestem bardzo wdzięczny naszym przyjaciołom za tę długoletnią współpracę i zaufanie – powiedział ze sceny Wojciech Trzcionka.

15 najlepszych

Nagrody i nominacje Design Alive Awards trafiły do osób i organizacji, których praca jest dla nas wspaniałym podsumowaniem ostatniej dekady w świecie polskiego projektowania. W tej historii jest wszystko – ciężka praca, wielki talent, upór i odwaga. Jest produkt i sztuka, są wystawy i skuteczne marki, jest też w końcu energia do pracy, edukacja i dobra inspiracja, której my odbiorcy na co dzień poszukujemy.

Design Alive Awards to nagrody przyznawane za umiejętność odpowiadania na potrzeby zmieniającego się świata, dzięki którym doceniamy osoby konsekwentnie współtworzące marki, usługi, produkty i przestrzenie, zauważamy ludzi, którzy skutecznie animują wymianę wiedzy i umiejętności. Dlatego w tym roku jury zdecydowało, że statuetka w kategorii Kreator trafi w ręce Ewa Voelkel-Krokowicz za stworzenie spójnych i ważnych społecznie projektów, prezentujących sztukę i design w tkance miejskiej. CEO Concordia Design doceniona została między innymi za inspirującą pracę w ramach Fundacji Vox-Artis oraz centrum Concordia Design.

W kategorii Kreator nagrodzony został Jan Bajtlik, którego talent obserwować możemy w wielu dziedzinach kreacji: książkach, ilustracjach dla dzieci, plakatach, tkaninach, malarstwie i rysunku. Doceniony został przede wszystkim za ostatni rok rzemieślniczej i niezwykle kreatywnej współpracy z marką Hermès, dla której zaprojektował Animapolis – kultową chustę z Warszawą w roli głównej. Ostatnia z nagród w kategorii Strateg przyznana została Rodzinie Balcerkiewiczów, właścicielom marek Noti i Balma. Ryszard i Irena Balcerkiewicz, Bartosz i Anna Bejnarowicz, Michał i Katarzyna Balcerkiewicz, Marcin i Magdalena Kałach udowadniają na co dzień, że konsekwencja w budowaniu marki i utrzymywanie wysokiego poziomu działań biznesowych procentują zaufaniem klientów i uznaniem branży. Jury będące pod ogromnym wrażeniem wieloletniej pracy Rodziny Balcerkiewiczów w rozwój designu w Polsce, przyznało nagrodę za międzypokoleniową współpracę i etos pracy prowadzący do czołówki najlepszych marek meblarskich w kraju.

Gala design Alive Awards jest corocznym koktajlem idei, to czas spotkań, rozmów, podsumowań minionych lat i miesięcy, w trakcie których możemy obserwować, jak zmienia się oblicze polskiego designu. To również wspaniała okazja, by poznać ludzi, ich pracę i umiejętności, dzięki którym w nadchodzącym roku ma szansę wydarzyć się wiele nowych projektów.

– Naszą siłą są ludzie. W „Da” jest pewien pierwiastek, który przyciąga kreatywnych ludzi. Przez 10 lat marka „Da” skupiła wokół siebie osoby z niebywałym potencjałem kreatywnym i sprawczym. Wśród nas są projektanci wnętrz, produktu, mody; fotografowie, przedsiębiorcy, handlowcy, artyści, architekci, kuratorzy, kolekcjonerzy i pasjonaci. To co nas wszystkich łączy to otwartość i chęć animowania zmian. Tłumy otwartych, uśmiechniętych ludzi, gotowych do nawiązywania nowych znajomości osobistych i zawodowych były najlepszym prezentem na 10. urodziny. Dla mnie taki widok to gwarancja kolejnych lat rozwijania się w dobrym kierunku i w dobrym towarzystwie – podsumowała Ewa Trzcionka.

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie i zaangażowanie w realizację Design Alive Awards 2019. Do zobaczenia za rok!

Barlinek, Davis, Profim, Mazda, Schattdecor, Zieta, Zaczyn, Koneser, Syreni Śpiew, Grupa Warszawa, OKK

Cette proximité immédiate a en outre, permis un fort développement des interactions entre activités universitaires, cliniques et de recherche. Chaque année, la Faculté de Médecine inscrit environ 2000 étudiants. Elle leur assure une formation complète de la sortie du secondaire jusqu'à la thèse de cialis http://www.cialisgeneriquefr24.com Docteur en Médecine.