FacebookInstagramYouTube

Wernisaż „Wewnętrzne obrazy” – wspomnienie po Rafale Lipskim - 3.06.2017

Wernisaż „Wewnętrzne obrazy” – wspomnienie po Rafale Lipskim - 3.06.2017

Zakres dzialań:
Rolą OKK! było zaproszenie patronów medialnych oraz pomoc w dotarciu do najlepszych fotografii Rafała Lipskiego, które były publikowane w prasie. Olga Kisiel-Konopka poprowadziła wernisaż i współprowadziła aukcję charytatywną. Agencja przygotowała materiały PR – zaproszenia, informacje prasowe zapowiadające wydarzenie oraz relację i fotorelację, a także zadbała o ich publikację. Zaprosiliśmy do współpracy partnerów – firmy, które dostarczyły napoje i słodki poczęstunek, a także czuwaliśmy nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.

Relacja:
„Wewnętrzne obrazy” to multimedialna wystawa fotografii Rafała Lipskiego – jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich fotografów, odbywająca się w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku. Wernisaż odbył się 3 czerwca 2017 r., a jego prace można było oglądać 10 i 11 czerwca w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej – Owczarni.

Doskonale uchwycone w obiektywie wnętrza luksusowych domów i architektury, przedmioty użytkowe, detale, ale też ludzie w ich codzienności, dzieci oraz wspomnienia miejsc i ulotnych momentów – tak jednym zdaniem można podsumować prace Rafała Lipskiego. Wernisaż „Wewnętrzne obrazy” zgromadził liczną i wyjątkową publiczność – wśród gości można było spotkać przyjaciół i znajomych, rodzinę, architektów oraz przedstawicieli mediów, z którymi współpracował Rafał Lipski. Wystawa, podczas której można było podziwiać najlepsze prace fotografa, jest dowodem na to, że jego wrażliwość artystyczna jest wciąż żywa i budzi emocje. Fotografie ukazały doskonały warsztat, ale również to jakim był człowiekiem. Wydarzenie to było jednocześnie wspomnieniem po tym wybitnym artyście, który zmarł nagle w wieku zaledwie 47 lat. Było także doskonałą okazją do tego, aby przekonać się jak bardzo my sami jesteśmy wrażliwi na piękno oraz jak dobre mamy serca - podczas wernisażu odbyła się aukcja charytatywna na rzecz fundacji, która opiekuje się trójką synów artysty. Poprowadził ją Szymon Majewski, kolega Rafała z harcerstwa. Czas wystawy uprzyjemnił koncert zespołu Stilo w składzie: Zuzanna Kuczbajska – skrzypce, Adam Rozenman – etniczne instrumenty perkusyjne, gościnnie: Szymon Struzik – śpiew, a także bracia Onder i Servan Kanat z północnej Mezopotamii.

Rafał Lipski specjalizował się w fotografii wnętrz i architektury, chociaż doskonale odnajdywał się także w fotoreportażu i innych gatunkach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi, takimi jak: Weranda, Elle Decoration, Dom & Wnętrze, Dobre Wnętrze czy Czas na wnętrze. Był mistrzem w fotografowaniu nastrojów i emocji. Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików oraz czytelników za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły, wrażliwy i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi. Marzył o wystawie swoich prac w galerii sztuki, czego niestety nie zdążył zrealizować. Zmarł nagle 15 września 2016 r. pozostawiając po sobie wspaniałe fotografie, ciepłe wspomnienia i trójkę dzieci, którymi aktualnie opiekuje się ich dziadek.

Wystawę z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem zorganizowali architekci: Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca w prowadzonej przez siebie Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci, którzy jako jedni z ostatnich mieli przyjemność współpracować z Rafałem Lipskim.

Wernisaż poprowadziła Olga Kisiel-Konopka z OKK!, agencji która wspierała organizację projektu. Patronat medialny objęły redakcje ELLE Decoration Polska, Weranda, DOM & WNĘTRZE, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze oraz agencja PR OKK!. W organizacji wydarzenia pomogły firmy Total Studio, Art Cinema, My Your, Sarmatia, Luminosfera, zespół Stilo, Wnętrze Orientu, CKiO w Podkowie Leśnej i MCK w Milanówku. O podniebienia przybyłych zadbała firma Franke Polska, restauracja Halka i John Lemon.

Podczas obu wydarzeń każdy uczestnik otrzymał pocztówkę - fotografię Rafała Lipskiego z numerem konta fundacji, która opiekuje się trójką dzieci artysty:
Fundacja Kultury LIBERTY
Ul. Kurpiowska 1/1 , 81-554 Gdynia
Nr KRS 0000217180
Nr konta 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 tytuł przelewu „Bracia Lipscy”

Cette proximité immédiate a en outre, permis un fort développement des interactions entre activités universitaires, cliniques et de recherche. Chaque année, la Faculté de Médecine inscrit environ 2000 étudiants. Elle leur assure une formation complète de la sortie du secondaire jusqu'à la thèse de cialis http://www.cialisgeneriquefr24.com Docteur en Médecine.