logo okk

5. edycji ART in Architecture festival

O projekcie

Celem festiwalu Art in Architecture jest zachęcenie inwestorów, architektów i architektów wnętrz do współpracy z artystami, a przez to promocja idei szerszego wprowadzenia sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej i obiektów komercyjnych. Konkurs skierowany jest do wszystkich trzech stron biorących udział w realizacji wnętrza/obiektu prywatnego lub komercyjnego – inwestora, architekta i artysty, którym udało się razem stworzyć unikatową przestrzeń i uchwycić ideę festiwalu.

Podobnie jak w ubiegłych latach, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. W 2023 roku zgłoszone projekty oceniało jury w składzie (wg kolejności alfabetycznej): Bartosz Haduch (Naarchitektura), Aleksander Jankowski (Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa), Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska (Art in Architecture), Weronika Libiszowska (Kudlickawithpartners), Krystyna Łuczak-Surówka, Przemo Łukasik (architekt), Ivo Nikić (artysta), Krzysztof Renes (artysta), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Marta Zielińska (PAIH) i Oskar Zięta (artysta). Do grona jurorów z ramienia festiwalu dołączyła także Maria Miland, będąca jego współtwórcą.

Znakomite jury, pod przewodnictwem architekta Przemo Łukasika, po burzliwych obradach wyłoniło laureatów tegorocznej edycji w pięciu kategoriach konkursowych. Przedstawiamy wszystkie nagrodzone i wyróżnione projekty.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizator: Fundacja Innowacji Społeczno-Kulturalnych

Instytucje wspierające: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Polski, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Patronat medialny: Elle Decoration, Architektura & Biznes, Czas na Wnętrze, Weranda, MAGAZIF, Designdoc.pl, Architecture Snob, Designteka.pl, OKK! design

 

Wyniki piątej edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej Gali.

Zakres działań

Agencja OKK! odpowiedzialna była za komunikację konkursu. Pozyskaliśmy patronów medialnych i partnerów konkursu.  opracowała całą koncepcję konkursu. Zaprosiliśmy także organizacją uroczystej gali.