logo okk

Warsztaty w showroomie Decoroom

Projekt szyty na miarę!

W sobotę 16. listopada Decoroom po raz siódmy zaprosiło do swojego showroomu entuzjastów dobrego wzornictwa i architektury. W tej edycji organizatorzy postawili na temat projektowania indywidualnego, możliwości związanych z pakietami wykończenia wnętrz oraz wyzwań, z którymi na co dzień spotykają się architekci jak np. budżet, czy praca z klientem. Analogicznie do poprzednich edycji, na początku spotkania nowości i ciekawostki z branży zaprezentowali Partnerzy. Przedstawiciele marek: Barlinek, Tubądzin, Geberit, Grohe, Villeroy & Bosch, Porta oraz Samsung w dwóch turach przedstawili zebranym opracowane na tą okazję materiały audiowizualne.

Następnie na scenie pojawiła się Anna Grużewska, redaktor naczelna „Czas na Wnętrze”, z dedykowaną wydarzeniu prezentacją dotyczącą projektowania na miarę. Po części teoretycznej rozpoczął się panel dyskusyjny. Tym razem rozmowę moderowała właścicielka agencji OKK! PR Olga Kisiel-Konopka. Wraz z panelistkami przełożyła szeroki temat „projektu szytego na miarę” na ich osobiste i branżowe doświadczenia, by ocenić wagę i potencjalne wyzwania związane z projektowaniem indywidualnym. Podczas panelu nie mogło zabraknąć Magdaleny Tarnowskiej, architektki Decoroom, która zainteresowała uczestników zaskakującymi szczegółami indywidualnych projektów realizowanych dla klientów pracowni. Kasia Bobocińska – znana jako autorka bloga Conchita Home, obserwowana przez niemalże 12 000 fanów, zdradziła kulisy pracy nad swoim wymarzonym miejscem do życia powstającym w remontowanym, starym domu. O indywidualizmie w szeroko pojętym projektowaniu i stylizacji wnętrz opowiedziała także Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – z wykształcenia historyk sztuki, a obecnie redaktor naczelna magazynu „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl. Ciekawym podejściem do projektów z uwagi na specjalizację – głównie związaną z realizacją przestrzeni użyteczności publicznej – podzieliła się architektka Magdalena Federowicz-Boule, właścicielka pracowni Tremend, należąca do SARP i SAW.

 

Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu młodych architektów i szukających inspiracji miłośników projektowania wnętrz.

Zakres działań

Agencja OKK! wsparła zespół Decoroom w organizacji kolejnej edycji DECOwarsztatów. Zaprosiliśmy gości, zaprzyjaźnionych architektów oraz dziennikarzy, a także pełniliśmy funkcję konsultantów na wszystkich etapach organizacji wydarzenia. Zarekomendowaliśmy również gościa specjalnego i inspirujących uczestników panelu dyskusyjnego, który poprowadziła Olga Kisiel-Konopka. O spotkaniu komunikowaliśmy w mediach.

Efekty:

DECOwarsztaty po raz kolejny zgromadziły grono amatorów architektury, uznanych architektów, projektantów wnętrz i przedstawicieli mediów. Relacja z wydarzenia była szeroka komentowana w mediach drukowanych oraz online.