logo okk

Konkursu VASCO Integracja

O projekcie

VASCO Integracja to konkurs organizowany przez producenta ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych, grzejników łazienkowych, systemów wentylacyjnych oraz inteligentnych systemów zarządzania ogrzewaniem i rekuperacją – firmę VASCO. Konkurs powstał z myślą o wybitnych talentach z branży architektonicznej i wnętrzarskiej. Jego głównym celem był wybór i promocja najlepszych projektów wnętrz, w których zostały zastosowane grzejniki dekoracyjne VASCO, i które najlepiej realizują ideę „Sztuki pełnej ciepła”. Do tej pory w 12 edycjach konkursu wzięło udział przeszło 1500 pracowni, a zgłaszając 1800 projektów. Nagrody pieniężne oraz wyróżnienia w postaci wsparcia medialnego były przyznawane w kilku kategoriach: projekt zrealizowany, projekt koncepcyjny, projekt studencki oraz innowacje. Prace oceniało jury, w którym zasiedli eksperci: architekci, projektanci, przedstawiciele mediów branżowych oraz organizatorzy.

18 maja podczas Gali Finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu VASCO Integracja. W uroczystej oprawie jury przyznało – zgromadzonym online – architektom i projektantom wnętrz nagrody.

Zakres działań

Agencja OKK! opracowała całą koncepcję konkursu – od nazwy przez organizację, komunikację w mediach po pozyskanie patronów medialnych. Zaprosiliśmy także architektów oraz dziennikarzy do jury oraz zorganizowaliśmy obrady nad wynikami konkursu, a także ogłoszenie wyników w formie transmisji live na Facebooku (ze względu na pandemię nie było możliwości zorganizowania gali).

Efekty

W ciągu kilku miesięcy trwania konkursu, a także po jego zakończeniu pojawiły się liczne publikacje (zachęcające do wzięcia udziału w konkursie, wywiady z jurorami, prezentacje nagrodzonych prac oraz wywiady z laureatami) w mediach – zarówno drukowanych, jak i online, na portalach oraz w Social Mediach, m.in. Elle Decoration, Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, Urządzamy.pl, Design Alive. Do konkursu zostało zgłoszonych kilkadziesiąt projektów, zarówno autorstwa znanych pracowni i firm, jak i początkujących projektantów.