18 lutego odbyło się już drugie w tym roku Kino Architektek.
Kino Architektek to cykl spotkań, które łączą świat filmu, architektury i kobiecej perspektywy – zarówno w sztuce, jak i w dyskusji o otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem na ekranie zagościł duńsko-polsko-szwedzki dramat „Dziewczyna z igłą” w reżyserii Magnusa von Horna.
Surowa, poruszająca narracja przeniosła uczestników do XIX-wiecznej Kopenhagi, gdzie losy młodej kobiety stały się pretekstem do refleksji nad tematami samotności, przetrwania i społecznych nierówności.
Zanim zgasły światła, publiczność miała okazję wysłuchać wyjątkowej rozmowy: Agnieszka Szydłowska, dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia, w dialogu z Olgą Kisiel-Konopką, twórczynią cyklu Kino Architektek, rozmawiały o roli radia we współczesnym świecie. W centrum znalazły się pytania o siłę głosu, odpowiedzialność mediów i to, jak radio – mimo zmieniającego się krajobrazu komunikacyjnego – wciąż potrafi budować relacje i inspirować.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, i już teraz czekamy na kolejne spotkanie z cyklu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych partnerów i przyjaciół: AI House, Omnires, Parkiet Hajnówka, Dyson, Kontakt-Simon, 4 szpaki
Kino Architektek to autorski projekt agencji OKK!. Stworzyliśmy koncepcję wydarzenia, pozyskaliśmy partnerów spotkanie. Zaprosiliśmy gościa specjalnego oraz gości wydarzenia.
Od momentu powstania „Kino Architektek” stało się wydarzeniem chętnie odwiedzanym i komentowanym, szczególnie przez osoby związane ze światem architektury i designu. Bo taka jest właśnie jego rola. Integrować, stwarzać płaszczyznę do rozmów w niezobowiązującej atmosferze, promować osiągnięcia zawodowe kobiet i budować ich pozycję. Opinie dotychczasowych uczestniczek potwierdzają, że event doskonale wywiązuje się z tej roli.
Efekty:
Wydarzenie przyciągnęło architektki, projektantki, osoby z branży kreatywnej oraz miłośniczki kina i wartościowych rozmów. Kameralna atmosfera, uważność uczestników i głębokie emocje sprawiły, że wieczór ten pozostanie z nami na długo.