logo okk

NEXT STEP - OKK! design wraca po przerwie!

Relacja z 18. edycji OKK! design

20. września, po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w przestrzeni konferencyjnej MYSIA 3 odbyło się kolejna, 18 już edycja OKK! design.

Tym razem goście zgromadzeni w industrialnej przestrzeni MYSIA 3 wzięli udział w premierze najnowszej kolekcji podłóg BARLINEK NEXT STEP, wysłuchali inspirujących wystąpień znakomitych gości specjalnych: Szymona Hanczara, Przemo Łukasika, Tomka i Gosi Rygalik, a także poznali trendy z tegorocznych targów w Mediolanie.

Współorganizatorem spotkania był producent wysokiej jakości podłóg – firma Barlinek, która zaprezentowała gościom swoją najnowszą kolekcję NEXT STEP. W jej skład wchodzą wodoodporne podłogi hybrydowe, o których opowiedział Robert Kupczewski, Senior Product Manager oraz podłogi winylowe, które zaprezentował Przemysław Sołtysiak, Dyrektor Produktu. Widzowie poznali rewolucyjne cechy nowych produktów oraz sposobu montażu. Mieli ku temu okazję zarówno bezpośrednio po wystąpieniach, kiedy eksperci na gorąco odpowiadali na pytania publiczności, jak i podczas rozmów z przedstawicielami przy ekspozytorach z próbkami podłóg marki Barlinek.

Jak zwykle podczas spotkań OKK! design na scenie wystąpili znakomici goście specjalni. Pierwszy z nich, dr Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant przedmiotu, właściciel biura hanczarstudio, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, przewrotnie zatytułował swoją prezentację „O tym jeszcze nie mówiłem…”. Opowiedział o projektach stoisk targowych (m.in. dla marki Barlinek) i przestrzeni biurowych, a także podzielił się z widzami pasją do majsterkowania, przybliżając ciekawe rozwiązania, które zastosował w swoich projektach mebli.

Następnie wystąpił Przemo Łukasik, założyciel autorskiej pracowni architektonicznej Medusa Group, który opowiadał o tym, że jest zwolennikiem projektowania dla konkretnych użytkowników, za którymi przychodzi kontekst danej realizacji. Jako jeden z przykładów, architekt zaprezentował BOLKO LOFT, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny w zaadaptowanym, poprzemysłowym budynku o nietypowej bryle, położonym na terenie kopalni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu.

Kolejnymi gośćmi specjalnymi 18. edycji OKK! design byli Tomek Rygalik, projektant, wykładowca, doktor sztuki, założyciel Studio Rygalik oraz Gosia Rygalik, projektantka działająca również w obszarze edukacji i kultury, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz najnowszej inicjatywie Design Nature – platformie dla kreatywnych twórców, organizacji i firm, dla których ważne są wartości takie jak holistyczne, zrównoważone projektowania, szacunek dla środowiska i natury i celebrowanie dobrego, świadomego życia. W te działania wpisuje się również marka Barlinka, która wspiera Studio Rygalik w tworzeniu kreatywnego campusu w otoczeniu natury, jakim są Sobole.

Gości powitały Olga Kisiel-Konopka, pomysłodawczyni spotkań, właścicielka agencji OKK! PR oraz Dorota Karbowska-Zawadzka – Dyrektor Marketingu Barlinek.

Zakres działań

Nasz zespół odpowiadał za pełną organizację wydarzenia. Opracowaliśmy koncepcję eventu, zaprosiliśmy panelistów oraz gości specjalnych, podzieliliśmy dyskusję na sekcje tematyczne. Pozyskaliśmy Partnerów, których wspieraliśmy w jak najlepszej prezentacji marki na stoiskach. Komunikowaliśmy również wydarzenie w mediach oraz social mediach. Pozyskaliśmy patronaty medialne kluczowych mediów w branży.

Efekty

Wydarzenie odwiedziło około 200 uczestników. Wydarzenie było szeroko opisywane w mediach branżowych.