logo okk

Sen o sztuce

Shigeru Ban i architektura dla uchodźców

Dzięki zaproszeniu firmy Geberit do Polski przyleciał Shigeru Ban – japoński architekt, który działalnością zawodową stara się wpływać na otaczającą go rzeczywistość. Razem z ekspertami ze swojej dziedziny opowiedział o przedsięwzięciach związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Zwieńczeniem konferencji był wieczorny bankiet Geberit Thinking Forward, podczas którego poznaliśmy strategiczne zmiany, które przechodzi obecnie Geberit.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcjach oraz dyskusjach ekspertów. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami w dziedzinie architektury, budownictwa oraz działalności społecznej. Magda Maciąg – architektka, członkini zarządu OW SARP i pełnomocnik ds. programowych ZODIAK WPA, jako prowadząca konferencji powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła na pierwszy punkt programu. Serię inspirujących wystąpień rozpoczął gość honorowy Shigeru Ban wykładem „Balancing Architectural Works and Social Contributions”. Architekci, studenci i wszyscy zainteresowani tematyką, dowiedzieli się od zdobywcy Nagrody Pritzkera, zwanej „architektoniczną Nagrodą Nobla”, jak wyglądają kulisy jego zawodowych działań. Twórca opowiedział o tym, jak powstał jego system papierowych przegród, który daje poczucie prywatności osobom przebywającym w tymczasowych schronach. Swoim poruszającym wystąpieniem zainspirował wielu do zwrócenia uwagi na wyzwania, przed jakimi mogą stanąć w przyszłości młode pokolenia.

Wyjątkowe wydarzenie zostało zakończone wieczornym bankietem „Geberit: Thinking Forward”. Uczestników gali powitała prowadząca Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka Dzień Dobry TVN. Następnie o zmianach strategicznych w firmie Geberit opowiedział Adrian Burzyk, Dyrektor Projekty i Technologie.

Wydarzeniu towarzyszyła nastrojowa muzyka na żywo. Doznania artystyczne odbiorców zostały dopełnione odsłonięciem instalacji Hanczar Studio.

Zakres działań

Do zadań agencji OKK! należało stworzenie koncepcji wydarzenia, jego kompleksowa organizacja oraz promocja. Zaprosiliśmy gości: w tym architektów, dziennikarzy. Dokonaliśmy wyboru prowadzącej, gości specjalnych oraz gwiazdy muzycznej. Koordynowaliśmy również kwestie techniczne tj. nagłośnienie. Odpowiadaliśmy za foto i wideo relację. O wydarzeniu komunikowaliśmy w mediach.

Efekty:
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 gości, przede wszystkim architekci, dziennikarze. Relacja z wydarzenia na szeroką skalę publikowane były w mediach branżowych.