logo okk

Alejandro Aravena w Warszawie

Alejandro Aravena i architektura

18 września odbyła się zorganizowana w siedzibie firmy Geberit przy ul. Postępu 1 konferencja prasowa, która dała przedstawicielom mediów możliwość poznania osobiście Alejandra Araveny. Spotkanie, z udziałem Karolisa Bacevičiusa, Dyrektora Zarządzającego Geberit Sp. z o. o. oraz Justyny Zborowskiej, Menedżera ds. reklamy i PR, poprowadziła Bogna Świątkowska, dziennikarka i promotorka kultury, prezeska fundacji nowej kultury Bęc Zmiana.

19 września w pawilonie wystawowo-konferencyjnym SARP w Warszawie odbyła się konferencja ekspercka, podczas której architekt wygłosił wykład „Alejandro Aravena i architektura, która stawia na pierwszym miejscu ludzi i miejsca, które tego najbardziej potrzebują”. Wykład poprzedził spotkanie branżowe z udziałem architektów polskich i zagranicznych oraz sesję Q&A. Wśród prelegentów znaleźli się: Fundacja Brda, CO-HATY, Habitat for Humanity, PORT Architekci, Spolka, MAK, Marlena Wolnik, Kuba Snopek, Pracownia Xystudio i Anton Kolomieitsev z zespołem.

Wykład krakowski odbył się 20 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Oficjalnym prezentacjom towarzyszyły spotkania i rozmowy w kuluarach. Pierwsze w Polsce publiczne wystąpienia Araveny były rewelacją na skalę krajową i prawdziwym świętem architektury.

 

Pierwsze w Polsce publiczne wystąpienia Araveny były prawdziwym świętem architektury.

Zakres działań

Agencja OKK! PR odpowiedzialna była za komunikację PR wydarzenia w mediach, organizację konferencji prasowej w siedzibie Geberit z udziałem gościa specjalnego – Alejandro Araveną, zapewnienie poczęstunku i zapewnienie obecności przedstawicieli mediów. Dodatkowo, ustaliła i koordynowała przeprowadzenie indywidualnych wywiadów z architektem po części oficjalnej. Agencja zajęła się również organizacją sesji zdjęciowej z Alejandro Araveną.

Agencja wspierała konferencję ekspercką w Pałacu Zamoyskich w Warszawie w zakresie zorganizowania oraz koordynacji zaplecza technicznego i nagłośnieniowego.

Efekty:

Efektem był rozgłos wydarzenia, o czym świadczą liczne publikacje, m.in. w magazynach Polityka Wydanie Specjalne, Rzeczpospolita Magazyn Sukces, Elle Decoration, AD Architectural Digest, Architektura Murator, Architektura&Biznes oraz na portalach internetowych m.in. onet.pl, polityka.pl, dom.wp.pl, newsweek.pl, architekci.pl, sukces.rp.pl.