logo okk

Otwarcie Centrum Cosentino w Poznaniu

Odyseja kosmicznej

W otwarciu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicieli zakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska. Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję Dyrektora Generalnego.

14 września 2023r., po wejściu na halę główną, zgromadzeni goście mogli podziwiać z prowadzącym ich „demiurgiem” Tomaszem Pągowskim, fenomenalną oprawę muzyczno-wizualną, w postaci multimedialnej instalacji będącej interpretacją motywu monolitu z „Odysei kosmicznej 2001”. Przygotowany przez Studio Pągowski futurystyczny spektakl obrazował zmianę myślenia w relacji przemysł – natura, którą w swej polityce od lat akcentuje Cosentino oraz kamienie milowe w rozwoju firmy.

Następnie na scenie pojawił się Andrzej Włodarczyk, gospodarz wieczoru i General Manager Cosentino Center Poznań. W towarzystwie Karoliny Sieniawskiej, Marketing Coordinator Cosentino Polska, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino i Pierre Wernlundh’a, Regional Director for Cosentino Scandinavia, wspólnie dokonali symbolicznego aktu otwarcia i przecięcia wstęgi. Podczas spotkania Karolina Sieniawska po raz pierwszy zaprezentowała najnowszą kolekcję Silestone Le Chic.

Po oficjalnym otwarciu, kierowani dźwiękami muzyki goście przenieśli się w miejsce prezentacji kolekcji Silestone Le Chic i wysłuchali nastrojowych brzmień harfy i skrzypiec, którym towarzyszył live act z udziałem DJ’a.  Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, a o wszechstronności zastosowań materiałów Cosentino, wspólnym projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, której Cosentino jest Sponsorem, opowiedział zebranym drugi gość specjalny; jeden najciekawszych współczesnych architektów, twórca domu Kereta,  architekt Jakub Szczęsny.

Pokaz przygotowania paelli, dania zainspirowane współczesną sceną kulinarną Hiszpanii i książki „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego oraz „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch, które otrzymali goście, dopełniły pełnię wrażeń tego wieczoru.

Gośćmi specjalnymi premiery byli znakomici architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny.

Zakres działań

Do zadań agencji OKK! należało pomoc w stworzeniu koncepcji wydarzenia, jego kompleksowa organizacja oraz promocja. Zaprosiliśmy gości. Dokonaliśmy wyboru prowadzącej, gości specjalnych oraz gwiazdy muzycznej. Koordynowaliśmy również kwestie techniczne tj. nagłośnienie. Odpowiadaliśmy za foto i wideo relację. O wydarzeniu komunikowaliśmy w mediach.

Efekty:
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 gości, przede wszystkim architekci i partnerzy biznesowi. Relacja z wydarzenia na szeroką skalę publikowana były w mediach branżowych.